Siemens

Mobile Device Management : Cortado Corporate Server

Systém pro správu mobilních zařízení

Cortado AG Tento systém je komplexní řešení pro firemní mobilitu. Systém je postaven na platformě Windows a plně integruje Active Directory.a podporuje dynamickou správu skupin, což zjednodušuje a zefektivňuje administraci. Podpora Windows PowerShell činí administraci ještě jednodušší než kdykoli před tím. Systém udržuje vaše prostředí bezpečně umístěné zcela za firewallem vaší společnosti. Integruje síťové disky s inovativními funkcemi pro sdílení souborů v nejvyšším možném zabezpečení. Konzole pro správu je založena na HTML5 a proto mohou správci snadno a rychle spravovat své prostředí prostřednictvím webového prohlížeče odkudkoliv a kdykoliv.
Přestože se počet mobilních uživatelů ve firemním prostředí stále zvyšuje, ve většině společností je stále většina tzv. Desktop uživatelů. V tomto případě je Cortado systém sdílení souborů plně kompatibilní s fyzickými i virtuálními desktopy, Remote Desktop Services, Citrix XenApp a XenDesktop.

Systém je postaven na čtyřech základních pilířích:

 • Mobile Device Management (MDM) - Cortado Corporate Server poskytuje kompletní řešení pro bezpečnou a bezproblémovou integraci tabletů, smartphonů a notebooků. To umožňuje administrátorům spravovat zařízení, uživatele a aplikace, ale také všechna uživatelská práva, politiky, profily, certifikáty a nastavení zabezpečení potřebné pro přístup do podnikové sítě.
 • Mobile Application Management (MAM) - Mobilní aplikace jsou nezbytné k zajištění produktivity uživatele. Umožňují zaměstnancům připojení k podnikovým zdrojům, pracovat s dokumenty, nebo spolupracovat s kolegy. MAM Cortado Corporate Server pokrývá celý životní cyklus aplikací - od dodávky a správy, bezpečnosti, sledování až k blokování.
 • Sdílení souborů a profesionální týmová práce – Cortado server kombinace klasické funkce pro sdílení souborů z vašeho centrálního souborového uložiště s optimalizovanými funkcemi sdílení pro smartphony a tablety. Cortado plně integruje mobilních uživatelů do firemní sítě se všemi jejími zdroji.
 • Mobile Security & Control – Třístupňový bezpečnostní koncept poskytuje maximální bezpečnost na mobilním zařízení během přenosu dat a při přístupu k firemní síti. Obsahuje kompletní integraci služby Active Directory, komplexní šifrování dat, pracuje pouze s jedním přístupovým bodem pro správu mobilních zařízení, sdílení souborů a Microsoft Exchange.

Funkce, které systém nabízí:

 • Vynucená instalace aplikací
  Všechny aplikace mohou být nyní povinně instalovány Sama firma rozhodne, které aplikace smějí pracovat s firemními daty
 • E-Mail účet
  S Cortado Corporate Server 7 jsou e-mailové účty automaticky nastaveny, ale další iOS 7 funkce zajistí, že přílohy zůstávají ve firemním prostředí Při integraci na další zařízení se již nemusí dělat žádné další kroky Uživatelé mají neustálý přístup ke svému e-mailovému účtu a nesnižuje se tím produktivita
 • Správa dat v otevřeném prostředí
  Firma rozhoduje o tom, která aplikace může sdílet firemní data Možnost vyloučení aplikací nebo účtů, které mohou být nezabezpečené, nebo např. aplikací ve veřejném prostoru (cloudu) Toto vše se vztahuje pouze na firemní data a nijak to nenarušuje osobní údaje uživatelů.
 • SCEP Server
  Simple Certificate Enrollment Protocol (SCEP) je zjednodušený způsob manipulace s certifikáty pro rozsáhlou implementaci s každodenním užíváním. Certifikáty jsou nezbytné pro efektivní správu a bezpečnou komunikaci mezi servery, klienty a uživateli Jednou z hlavních výhod je, že nákup podnikové verze systému WS2008 nebo WS2012 není nutný
 • Podpora systému Windows 2012
  Cortado Corporate Server 7 plně podporuje Windows 2012 Systém je již plně optimalizován pro tento OS a může garantovat bezproblémový chod systému bez dalších omezení

Obrazovou galerii si můžete prohlédnout zde . Další podrobné informace si můžete stáhnout v podobě prezentace nebo pdf dokumentů v sekci download