Siemens

Aktuality

Revoluční podnikové řešení HiPath MobileConnect

Revoluční podnikové řešení HiPath MobileConnect Díky integraci WiFi bezdrátových sítí a GSM mobilních sítí nabízí Siemens HiPath MobileConnect jedinečné řešení v rámci podnikových komunikací. S jedním číslem, jednou hlasovou schránkou a širokou škálou funkcí pro IP telefonii budou uživatelé mobilních telefonů vždy produktivní, vždy na příjmu a jednoduše v kontaktu se svými kolegy a zákazníky.

Jak zařízení funguje


ukázka mobilní aplikace

Zařízení MobileConnect je umístěno v centrální podnikové síti vedle SIP PBX. Jakmile se v podnikové WLAN objeví duální WiFi/GSM zařízení, je toto zařízení automaticky přihlášeno prostřednictvím klientského software k zařízení MobileConnect. Poté zařízení MobileConnect přihlásí mobilního uživatele jako SIP klienta k podnikové PBX. V tomto okamžiku jsou jakákoli volání k mobilnímu uživatelskému zařízení nebo od něho směrována prostřednictvím PBX jako volání SIP pomocí WLAN infrastruktury.
Klient MobileConnect dokáže zjistit, že opouští oblast dosahu WLAN, a následně oznámí zařízení MobileConnect svůj přechod do mobilní sítě. Jestliže uživatel během tohoto procesu telefonuje, zařízení MobileConnect převede hovor z wireless podnikové do mobilní sítě.